TARİHÇE 

  Taze Mısır Gıda Dış Ticaret Ltd. Şti., Aralık 2005 tarihinde, Daily Fresh Foods Sdn. Bhd. nin ürünlerini Türkiye’de pazarlamak amacıyla kurduğu ortaklıktır.

 Daily Fresh Foods 1997 de Malezya’da kurulmuş, özellikle tatlı mısır ürünleri, meyve ve sebze öncelikli olmak üzere, taze ve işlenmiş tarım ürünleri konusunda yüksek kalite standartlarındaki üretimiyle haklı bir uluslararası ün kazanmıþtır.

 Besleyici ve lezzetli snack konusunda takdir edilen Daily Fresh, dünyada, en kaliteli “kesilmemiş” bütün tatlı tane mısırı bardakta satışa sunan ilk şirket olmuştur.

 Daily Fresh Foods, 1987 de kurulan ve Malezya’nın lider tarım ürünleri þirketi MAH YONG GRUB’ un yan şirketidir

 


YETİŞTİRME 

  Kardeş şirketimiz Mah Yong kurulduğu 1986 dan beri sürdürdüğü araştırma geliştirme sayesinde yüksek kaliteli tatlı mısır yetiştirme konusunda haklı bir yere sahiptir.

  Malezya iklimi ve coğrafi koşulları yardımıyla başardığımız taze mısır yetiştirme tekniğimizle gurur duyuyoruz. Yıl boyu aynı standartlarda ürün sağlayan üreticilerle kurulmuş başarılı bir tedarik anlaşmamız var

 


İŞLEME 

  Üretimde gurur kaynağımız, eşsiz ve sürekli bakımlı gıda işleme tesisimizde en son ileri teknoloji dondurma sistemi kullanılmaktadır. Mısır taneleri, içerdiği doğal zengin besin, lezzet, renk ve yapısını korumak amacıyla hasattan sonra birkaç saat içersinde HİÇ BİR KORUYUCU MADDE KATILMADAN dondurulmaktadır.  

  Mısır tanelerini kesilmeden koçanından bütün olarak ayırmak için geliştirdiğimiz teknik bizim açımızdan gurur vericidir. Bu teknik sayesinde mısırın doğal sulu lezzetini ve gevrek yapısını bütün olarak koruyoruz.

.

 

               ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME 

  İşinin uzmanı ARGE takımı üyelerimiz ürünün doğal besin değerini ve kullanım süresini artırmak amacıyla daha iyi teknikler geliştirebilmek için durmaksızın çalışıyorlar. Müşterilerimize her zaman taze ve en iyi kalite ürünleri sunmak amacıyla ürünlerimiz için bir kalite referansı olan tazeliği sürekli olarak kontrol ve analiz ediyorlar